News

Šmajda po havárii: Živil bych se řízením

28. července 2010 v 11:43 | Domy
©BIRKUŠ - ROMÁNEK.blog.cz

Zpěvák Miro Šmajda (21) po autonehodě, která se odehrála minulý týden nedaleko Košic, poprvé přicestoval do Prahy. Raději letadlem. Miro byl totiž na cestě do Prahy i minulý týden, kdy v autě upadl na chvíli do mikrospánku a narazil do svodidel a i s vozem skončil v příkopu. Blesk se s Mirem sešel na letišti.

Miro, jak se teď, týden po nehodě, cítíte?

,,Musím říct, že se cítím opravdu skvěle. Je mi super, jsem jako znovu narozený. Na krku mám teda ještě pěnovou ortézu, protože jsem si při havárii poranil třetí krční obratel. A jsem trochu potlučený. Ale to nic není."

Jak se celá nehoda odehrála?

,,Jel jsem z Košic do Prahy do studia dodělat desku. Asi sto kilometrů od domova jsem upadl do mikrospánku. Pak už šlo vše strašně rychle. Byla to otázka třeba tří vteřin, kdy auto protrhlo svodidla. Nikdy jsem nevěřil lidem, kteří říkali, že se vám v takových situacích promítne celý život. Ale opravdu to tak je. Viděl jsem najednou všechny blízké."

A kdo vám přivolal pomoc, když se auto skutálelo?

,,Já jsem si ji zavolal sám. První, komu jsem volal, byla máma. Ta se hned sebrala a jela za mnou. Kdybych byl v bezvědomí, tak tam ležím asi doteď. Tam by mě hned tak někdo nenašel."

To jste nevolal své přítelkyni?

,,Já žádnou nemám, jsem sám. Fanynek mám pořád dost, ale žádnou lásku."

Proto jste raději přiletěl do Prahy letadlem? Bojíte se auta?

,,Ne, to určitě ne. Přiletěl jsem kvůli úspoře času. Musel jsem o týden posunout nahrávání své desky. Začínáme až tento týden, a proto chci, abychom toho hodně stihli. Od nehody jsem už řídil, nemám z toho žádný blok. Naopak mě to hrozně baví, kdybych nedělal hudbu, tak bych se řízením rád živil."

Šmajdu trápí bolesti: Má pohmožděný obratel!

28. července 2010 v 11:03 | Domy
©BIRKUŠ - ROMÁNEK.blog.cz

Exsuperstárista Miro Šmajda (22) v pondělí odpoledne přiletěl do Prahy natáčet své první album. Blesk.cz se mimo jiné svěřil, že ho občas trápí bolesti hlavy. Příčinou je pohmožděný třetí obratel. Zranění si přivodil při autonehodě, která se stala minulou středu ráno, při cetě z koncertu.
________________
Miro přiletěl z Košic do Prahy včera odpoledne a byl z cesty dost unavený. Vyvrací však spekulace, že letadlem přiletěl jen proto, že se bojí opět zasednout za volant svého vozu. "Ne opravdu to není tím, že bych se bál znovu řídit auto, letadlem je to pohodlnější a hlavně rychlé. Od té nehody už jsem řídil, takže, to, že jsem měl nehodu se mnou nic neudělalo," řekl Blesk.cz Šmajda.

Někteří lidé na jeho místě by měli z otřesného zážitku hrůzu, ne však Miro. Naopak nehodu zlehčoval a snažil se vtipkovat. "Že bych měl noční můry, to opravdu nemám, snad jen první noc. Pravdou však je, že když letíte vzduchem apřevrací se s vámi auto opravdu vám před očima
proběhne celý život. Na tomhle tvrzení je fakt kus pravdy. Kromě pohmožděného krku jsem v pohodě."
_______________
Miro také jako první, když se vyškrábal z vraku auta, zavolal nejdříve své mámě pak polici s záchrankou. Teď chce na vše špatné zapomenout a soustředit se na natáčení desky. "Naštěstí mi ta nehoda program nenarušila, takže se nemuselo nic rušit, prostě život jde dál a já jedu dál," uzavřel nadějný slovenský zpěvák.             

©BIRKUŠ - ROMÁNEK.blog.cz
©BIRKUŠ - ROMÁNEK.blog.cz
©BIRKUŠ - ROMÁNEK.blog.cz

Vybouraný Šmajda: Řídit budu dál!

28. července 2010 v 10:57 | Domy
©BIRKUŠ - ROMÁNEK.blog.cz

Zpěvák Miro Šmajda (21) se po středeční autonehodě, která se odehrála nedaleko Košic, dává dohromady. Na krku má pěnovou ortézu a lékaři mu nařídili odpočinek.
____________
Miro včera s maminkou Yvonou absolvoval několik vyšetření v nemocnici. "Jsem pomlácený, pobolívá mě mezižeberní svalstvo a cítím bolest i mezi plícemi," zhodnotil svůj zdravotní stav Šmajda. Miro musel kvůli nehodě zrušit nějaké koncerty. "Nejbližší mám až za týden, tam už určitě budu," vzkázal fanouškům zpěvák. "Určitě si oddychnu. Ne však dlouho, protože musím dokončit nahrávání desky," vysvětlil Miro.

Sednout si zase za volant se Šmajda nebojí. "Řídím velmi rád a dosud jsem žádnou nehodu neměl," svěřil Miro, který přiznal, že předepsanou 90kilometrovou rychlostí nejel. ale nejel prý ani jako blázen. "Jel jsem okolo stovky. Kvůli mikrospánku jsem to však nezvládl," řekl zpěvák. Miro v mikrospánku narazil do svodidel, přelomil je a auto skončilo v příkopě.

Foto: Zdemolované auto Šmajdy

24. července 2010 v 9:58 | Domy
Včera sme na portáli Aktuality.sk priniesli rozhovor s Mirom Šmajdom, ktorý sa v stredu druhýkrát narodil na ceste z Košíc do Prahy. Dnes sa nám podarilo získať fotografie zdemolovaného auta, z ktorého košický spevák vyviazol iba s malými odreninami.
V stredu ráno o 5:45 na priamom úseku cesty pred obcou Bohúňovo v okrese Rožňava došlo k dopravnej nehode osobného motorového vozidla značky Honda. Vodič podľa polície viedol vozidlo v smere od Košíc na Lučenec, kde pred obcou Bohúňovo po prejdení ľavotočivej zákruty v dôsledku neprimeranej rýchlosti a únavy nezvládol riadenie, strhol volantom, následkom čoho dostal s vozidlom šmyk. 
                                                             


Následne prešiel do protismeru, kde narazil do zvodidiel a  havaroval do priekopy a s vozidlom sa následne prevrátil. U vodiča dychovou skúškou alkohol zistený nebol. Podľa našich informácií, na vozidle vznikla škoda za 6 tisíc eur.
Išiel som v aute sám, podľa predpisov na ceste mimo mesta a v okamihu pred jednou zákrutou mi museli nachvíľu klipnúť oči," spomína si Miro na posledné sekundy, keď bolo ešte všetko v poriadku.
             

Šmajda ze SuperStar havaroval cestou do Prahy, auto je na šrot

21. července 2010 v 17:22 | Domy
Slovenský zpěvák Miro Šmajda, který se proslavil díky mezinárodní Česko Slovenské SuperStar dopoledne havaroval. K nehodě došlo cestou do Prahy ještě na slovenském území.
Miro Šmajda
Miro Šmajda
Jednadvacetiletý rodák z Košic měl namířeno na doprovodný program výstavy textilních hraček Léto plné hvězd, která každoročně pomáhá postiženým dětem.
"Můžu potvrdit, že k nehodě skutečně došlo, auto je zcela zničené, ale Miro je naštěstí v pořádku. Po nehodě skončil v nemocnici, kde podstoupil vyšetření. Lékaři naštěstí nenašli nic vážného, takže ho propustili do domácího ošetřování," řekla iDNES.cz Šmajdova manažerka Ada Žigová.
Jak k nehodě přesně došlo, a kdo je jejím viníkem, je nyní předmětem policejního vyšetřování. Žigová dodala, že zpěvák jel v autě sám.
Do Prahy tak nakonec nedojel a akci, kterou zde měl domluvenou, bude muset přeložit.
"Miro Šmajda se měl setkat s vítězkou naší soutěže, ve které jsme garantovali setkání s tímto idolem mladých dívek. V dopoledních hodinách jsme ale dostali zprávu od Mirovy maminky, že havaroval. Akci jsme tudíž museli zrušit a o náhradním termínu se bude jednat. Teď je přednější zdraví," řekla iDNES.cz organizátorka akce a výtvarnice Olga Černohorská.
Miro Šmajda se v Česko Slovenské SuperStar probojoval až do superfinále, v němž se utkal s Martinem Chodúrem. Brány vítězství mu ale zůstaly zavřeny, v mezinárodním souboji ho porazil náš zpěvák.

Rosemaid...zavřeni ve studiu...

6. července 2010 v 16:23 | Domy
©BIRKUŠ - ROMÁNEK.blog.cz
Už od 7.7. se kluci před letními paprsky uzavřou ve studiu, aby všechen rockový nářez, který předvádí na koncertech a akcích, převedli na první autorské CD...!

Kluci, držíme vám palečky, aby se vše vydařilo tak, jak si přejete!:)
 
 

Reklama